Powrót do nauki stacjonarnej wcześniej niż zakładano

Nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki miała trwać do 27 lutego, jednak uczniowie wrócili do szkół już w poniedziałek 21 lutego. Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił wcześniejszy powrót uczniów klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych, zapowiadając przy tym, że to definitywny koniec zdalnego nauczania i do końca roku szkolnego uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach w murach szkoły.

Co na to maturzyści?

Do matury od dziś (27 lutego) pozostało jeszcze 66 dni, zatem termin egzaminu dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Dlatego możliwość nauki stacjonarnej i bezpośredni kontakt z nauczycielami zapewne wpłynie pozytywnie na możliwości przygotowania się do matury. Jeśli MEiN nie zmieni swojej decyzji, to maturzyści mają jeszcze przed sobą dwa pełne miesiące nauki szkolnej – pierwszy egzamin z języka polskiego tuż po majówce – 4 lutego. Podobnie jak w zeszłym roku nie są obowiązkowe egzaminy ustnej z języka polskiego i języka obcego.

Progi punktowe i rekrutacja na studia

Część maturzystów zapewne wybrała już swoją uczelnię i preferowany kierunek studiów, a część nadal zastanawia się, co wybrać. Niezależnie od przynależności do obu tych grup, warto już dziś zapoznać się z progami punktowymi, aby ustalić ile punktów potrzebujesz zgarnąć na maturze, żeby mieć szansę dostać się na wybraną uczelnię. Kalkulator progów punktowych dostępny jest na naszej stronie Mapa Akademicka, gdzie znaleźć można przeliczniki dla wybranych uczelni. Dla wszystkich niezdecydowanych polecamy zapoznać się z ofertą uczelni z wybranych miast akademickich i nie zwlekać z podjęciem decyzji. Wybór uczelni i kierunku pomoże ustalić, do których egzaminów maturalnych należy przyłożyć się najbardziej.

***

Może Cię zainteresować: