Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu to uczelnia ze 100-letnia tradycją akademickich studiów rolniczo-leśnych oraz 70-letnią funkcjonowania jako autonomiczna jednostka. W swojej historii sięga do tradycji akademickich z roku 1870, kiedy to staraniem Augusta Cieszkowskiego powstała w Żabikowie pod Poznaniem Wyższa Szkoła Rolnicza im. Haliny.
Obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest jedną z najbardziej znaczących uczelni przyrodniczych w kraju. Kształci co roku około 8 tys. studentów, na 25 kierunkach studiów, zatrudnia ponad 800 nauczycieli akademickich, w tym ponad 135 profesorów, mając do dyspozycji nowoczesną bazę materialną oraz szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej.
Kształcenie w naszym Uniwersytecie odbywa się na trzech poziomach, począwszy od studiów licencjackich/inżynierskich, poprzez magisterskie uzupełniające bądź jednolite magisterskie (kierunek Weterynaria), kończąc na studiach doktoranckich. W uczelni istnieje 6 wydziałów, które oferują szeroką gamę atrakcyjnych kierunków studiów. w tym m.in. o profilu praktycznym oraz interdyscyplinarne.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu dysponuje nowoczesną bazą naukowo-dydaktyczną, w której prowadzone są różnorodne, nowatorskie badania oraz odbywają się zajęcia, warsztaty, laboratoria dla studentów. Dzięki doskonałemu i unikalnemu wyposażeniu wielu jednostek w aparaturę nowoczesnej generacji możliwe jest prowadzenie projektów we współpracy z otoczeniem krajowym jak i zagranicznym, a proponowana oferta usługowa i badawcza może być realizowana na wielu płaszczyznach.
W strukturze uczelni znajdują się: sześć wydziałów: Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, Leśny i Technologii Drewna, Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Nauk o Żywności i Żywieniu, Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, Ekonomiczny; ogólnouczelniane jednostki dydaktyczne: Studium Języków Obcych, Centrum Kultury Fizycznej Biblioteka Główna i Centrum Informacji Naukowej Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Centrum Innowacji i Transferu Technologii Dziesięć zakładów doświadczalnych (rolniczych, sadowniczych, leśnych, dydaktycznych) Administracja centralna Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu prowadzi szeroki zakres badań naukowych i otwiera się na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Każda z jednostek funkcjonujących w strukturach Uniwersytetu realizuje zróżnicowane badania, których wyniki upowszechniane są poprzez m.in. publikacje naukowe, popularno-naukowe, ekspertyzy, opracowania, prace dyplomowe, raporty, doniesienia. Jednym z obszarów aktywności naukowo-badawczej uczelni jest realizacja różnego rodzaju projektów finansowanych zarówno ze źródeł krajowych, jak i zagranicznych.
Znaczna aktywność naukowców widoczna jest także w grantach finansowanych ze środków krajowych na podstawie umów zawartych z Narodowym Centrum Nauki, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rocznie realizowanych jest blisko 100 takich projektów przez jednostki naukowe, dydaktyczne i badawcze Uniwersytetu.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w obszarze działalności dydaktycznej dba o systematyczne zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia. Z widocznymi efektami wdraża standardy jakościowe przyjęte dla szkolnictwa wyższego, nawiązujące do najlepszych wzorców edukacyjnych. Prowadzone działania zmierzają do zapewnienia absolwentom uczelni wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz wzrostu ich konkurencyjności.
Wysoka jakość działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek uczelni znajduje też potwierdzenie w ewaluacji dokonywanej przez ministerialne gremia.
Kształcimy około 1 700 studentów na pięciu kierunkach studiów. Najważniejsza działalność Wydziału to: kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr dla gospodarki; upowszechnianie wiedzy; postępu biologicznego i technologicznego; prowadzenie badań naukowych w obszarze agronomii, biotechnologii, ogrodnictwa, architektury krajobrazu oraz ochrony środowiska. Wydział posiada bogatą ofertę dydaktyczną dostosowaną do zainteresowań studentów oraz zapotrzebowania rynku pracy, bardzo dobre warunki studiowania, wysokie standardy kształcenia i wsparcie doświadczonej kadry akademickiej. Ponadto oferuje praktyki i staże w nowoczesnych i prestiżowych firmach, programy międzynarodowej i krajowej wymiany studenckiej.
Dziekanat, Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań tel. 61- 846-6060, 61-848-7091, 7092, 7094, 61-848-7105, e-mail: [email protected], www.wroib.up.poznan.pl
Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Dojazd 11, 60-631 Poznań
Dlaczego Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii?
Śledź nas
Projektowanie mebli:
Technologia drewna:
Wydział Leśny i Technologii Drewna
Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest spadkobiercą i kontynuatorem jednego z pierwszych wydziałów Uniwersytetu Poznańskiego, utworzonego w 1919 roku. Obecny Wydział może poszczycić się zatem jednym z najstarszych rodowodów w dziejach kształcenia uniwersyteckiego w Wielkopolsce.
Atuty wydziału: Kategoria naukowa A, dwukrotne z rzędu wyróżnienie jakości kształcenia na kierunku leśnictwo przez Polską Komisję Akredytacyjną, wyróżnienie kierunku studiów technologia drewna przez Polską Komisję Akredytacyjną, dwukrotne z rzędu w latach 2018, 2019 pierwsze miejsce w Rankingu Perspektywy wśród kierunków rolniczych i leśnych oraz 2 miejsce w 2020, nagroda SYMBOL NOWOCZESNEGO KSZTAŁCENIA 2020.
Wydział tworzą ambitni i kreatywni ludzie, pracuje tu 196 pracowników, w tym 21 profesorów i 48 doktorów habilitowanych. Z jednej strony mamy doskonałą kadrę zaangażowaną w proces dydaktyczny i badania naukowe, a z drugiej studentów, którzy z zaangażowaniem włączają się w życie Wydziału. Na Wydziale studiuje około 1700 studentów. Wielu z nich działa w czterech kołach naukowych oraz w samorządzie studenckim.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Coll. Maximum, Wojska Polskiego 28
tel. 507 927 286 (leśnictwo stacjonarne i ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna), 505 030 424 (leśnictwo niestacjonarne), 507 926 981 (projektowanie mebli i technologia drewna)
e-mail: [email protected] (leśnictwo stacjonarne i ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna), [email protected] (leśnictwo niestacjonarne), [email protected] (projektowanie mebli i technologia drewna)
LOKALIZACJA WYDZIAŁU:
Wydział Leśny i Technologii Drewna Wojska Polskiego 71C, 60-625 Poznań
Dlaczego Wydział Leśny i Technologii Drewna?
Śledź nas
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzetach
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach (WWZ) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to jedna z najstarszych jednostek Uczelni, która dzięki wykwalifikowanej kadrze naukowo-dydaktycznej oraz nowoczesnemu zapleczu prowadzi badania i działalność edukacyjną na najwyższym poziomie. Na podkreślenie zasługuje czynna współpraca nauczycieli akademickich oraz Wydziału z otoczeniem gospodarczym, co przekłada się na realizację wielu projektów badawczych i rozwojowych oraz uwzględnianie najnowszych trendów podczas zajęć dydaktycznych.
Oferta dydaktyczna Wydziału jest bardzo szeroka i zróżnicowana, obejmuje liczne specjalności i specjalizacje, w tym także anglojęzyczne. Program realizowanych na Wydziale kierunków studiów jest elastyczny i dostosowany do zainteresowań studentów oraz dynamicznie zmieniających się potrzeb na rynku pracy.
istnieje możliwość studiowania na innych uczelniach w kraju i za granicą
realizowane kierunki studiów cieszą się zainteresowaniem studentów i pracodawców
zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców oraz specjalistów z branży
ćwiczenia realizowane są w laboratoriach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie
realizowane są projekty dedykowane studentom
istnieje możliwość poszerzania kompetencji poprzez współuczestniczenie w projektach naukowych i badawczo – rozwojowych
istnieje możliwość samorealizacji i rozwoju w Kołach Naukowych i organizacjach studenckich
jakość kształcenia potwierdzona została najwyższą, wyróżniającą oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Zootechnika oraz I miejscem Wydziału (kierunek Zootechnika) w rankingu Perspektyw
DLA KOGO?
Oferta edukacyjna wydziału adresowana jest do osób które:
są zainteresowane kierunkami studiów o profilu biologicznym, weterynaryjnym i zootechnicznym
chcą uzyskać kompleksowe wykształcenie dające satysfakcję i uznanie na rynku pracy
chcą mieć wpływ na swoją ścieżkę nauczania
oczekują uzupełniania swojego wykształcenia poprzez szkolenia, warsztaty, kursy oraz studia podyplomowe
są ambitne i pełne pasji
kochają przyrodę, zwierzęta, a także interesują się ochroną zdrowia publicznego i środowiska w którym żyją
Dziekanat, Collegium Maximum ul. Wojska Polskiego 28, pokój 118, 119, 120 tel. 61-848-7104, 7244, e-mail: [email protected]
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna: kierunki: biologia stosowana, weterynaria, zootechnika, żywienie zwierząt tel. 504 626 189, e-mail: [email protected]
LOKALIZACJA WYDZIAŁU:
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Wołyńska 33, 60-637 Poznań
Dlaczego Wydział Medycyny Weterynaryjnej?
Śledź nas
Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu
Wydział Nauk o Żywności jest jednostką o 60-letniej historii, posiadającą bardzo dobrą bazę naukowo-dydaktyczną i duże doświadczenie w zakresie kształcenia technologów żywności i dietetyków. Na wydziale studiuje blisko 1640 studentów, w tym 1103 w trybie stacjonarnym.
Najważniejsza działalność Wydziału to kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr dla gospodarki, upowszechnianie wiedzy, postępu technologicznego, biotechnologicznego i dietetycznego, ale także prowadzenie badań naukowych we współpracy z przemysłem i w zakresie badań podstawowych. Poziom prowadzonych badań naukowych i realizowanych zajęć dydaktycznych jest nierozerwalnie związany z posiadanym zapleczem materialnym. Studenci realizują badania z wykorzystaniem specjalistycznej infrastruktury badawczej w nowoczesnych laboratoriach.
Bardzo istotnym elementem rzutującym na jakość kształcenia na Wydziale jest współpraca z interesariuszami zewnętrznymi nie tylko na płaszczyźnie wspólnie realizowanych projektów badawczych, ale także programów stażowych. Wydział oferuje praktyki i staże w nowoczesnych i prestiżowych firmach oraz udział w międzynarodowych i krajowych programach wymiany studenckiej. Intensyfikacja działań w obu wymienionych obszarach wzmacnia pozycję Wydziału oraz zwiększa satysfakcję absolwentów. Oba te elementy stanowią o rozpoznawalności Wydziału i decydują o naborze kandydatów na studia.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna kierunek: technologia żywności i żywienie człowieka tel. 507 927 256, e-mail: [email protected]kierunki: dietetyka, jakość i bezpieczeństwo żywności tel. 514 901 104, e-mail: [email protected]
LOKALIZACJA WYDZIAŁU:
Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Ul. Wojska Polskiego 31, 60-624 Poznań
Dlaczego Wydział o Żywności i Zywieniu?
Śledź nas
Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej
Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej to wydział nauk technicznych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Nasz Wydział doskonale wpisuje się w ogólnoświatowe trendy w zakresie kształcenia w wiodących obszarach, takich jak: technologia, inżynieria, informatyka, czy kształtowanie środowiska.
Naszą kompetencją jest umiejętność połączenia techniki i środowiska z praktyką, by lepiej zrozumieć i budować powiązania pomiędzy nimi. Nasze kierunki studiów również doskonale odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy i związane są z zawodami przyszłości. Kształcimy w siedmiu kierunkach studiów, takich jak: Inżynieria Środowiska, Ekoenergetyka, Inżynieria Rolnicza, Gospodarka Przestrzenna, Inżynieria i Gospodarka Wodna, Geotechnologie Hydrotechnika Transport, Wodny, Informatyka Stosowana.
Nasz Wydział to połączenie nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz wysoko wykfalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej. Zaangażowanie i pasja do poszerzania obszarów wiedzy przez naszych pracowników powoduje, że realizujemy wiele projektów badawczo-rozwojowych, które następnie znajdują zastosowanie we wdrożeniach wielu sektorów gospodarki.
Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Piątkowska 94, 60-649 Poznań
Dlaczego Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej?
Śledź nas
Wydział Ekonomiczny
Wydział Ekonomiczny jest jednostką prowadzącą unikatowe badania i kierunki studiów, posiadające walory niszowości i elitarności kształcenia. Wydział kształci na dwóch kierunkach studiów: EKONOMIA oraz FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, na których studiuje około 1500 studentów.
Wydział prowadzi również studia podyplomowe, nadaje także stopień doktora oraz doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Dla studentów Wydziału przygotowana jest szeroka oferta praktyk, warsztatów i wyjazdów studyjnych oraz szkoleń. Absolwenci Wydziału są poszukiwani i doceniani na rynku pracy.
Dziekanat, Collegium Maximum ul. Wojska Polskiego 28, pokój 212, 213 tel. 61-848-6741, 6742, 6743, 6744, e-mail: dzi[email protected] www.up.poznan.pl/wes
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość tel. 507 926 248, e-mail: [email protected]
LOKALIZACJA WYDZIAŁU:
Wydział Ekonomiczny Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań
Dlaczego Wydział Ekonomiczny?
rekrutacja
Portal Kandydata
Drogi Maturzysto! Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje do rozpoczęcia nauki w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Dziękujemy, że jesteś z nami!