Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowośći

O uczelni

Idź do Uczelni

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu 

W naszej Uczelni studiować możesz na kierunkach Zarządzanie lub Administracja. Są to studia o profilu praktycznym I i II stopnia (licencjackie i magisterskie), niestacjonarne lub niestacjonarne na odległość. Jeśli ukończyłeś już studia, przynajmniej I stopnia, możesz wybrać menadżerskie studia podyplomowe.

Połowa zajęć to warsztaty i projekty prowadzone przez praktyków biznesu na kierunku Zarządzanie i praktyków sądownictwa i administracji na kierunku Administracja. Zajęcia odbywają się w niewielkich, około 20 osobowych grupach. Umożliwia to zmierzenie się z realnymi sytuacjami biznesowymi, w tym również aktualnymi wyzwaniami w pracy zawodowej naszych studentów.

Wykłady kierunkowe i specjalnościowe prowadzone są przez znawców prawa i zarządzania z bogatym dorobkiem naukowym.

kierunki studiów

STUDIA I I II STOPNIA NA KIERUNKACH ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE

Studia I stopnia (licencjackie)

Trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się obroną pracy dyplomowej albo projektu dyplomowego. Pozwalają uzyskać wykształcenie wyższe zawodowe i tytuł licencjata oraz umożliwiają podjęcie dalszej nauki na studiach magisterskich oraz podyplomowych.

Studia II stopnia (magisterskie)

Trwają 2 lata (4 semestry) i kończą się obroną pracy dyplomowej albo projektu dyplomowego i uzyskaniem tytułu magistra. Na studia magisterskie można przyjść do naszej Uczelni po każdych studiach licencjackich, inżynierskich lub magisterskich – niekoniecznie na kierunku pokrewnym. Przyjęcie na studia II stopnia odbywa się bez wyznaczania różnic programowych — wymagany jest jedynie dyplom ukończenia studiów I stopnia.  Zwiększa to szanse zawodowe studentów na rynku pracy oraz otwiera nowe horyzonty intelektualne. Dodatkowym wsparciem dla studentów, którzy ukończyli inne kierunki jest 8-godzinny blok zajęć wyrównujących na początku I semestru.

STUDIA NIESTACJONARNE I NIESTACJONARNE NA ODLEGŁOŚĆ

Studia niestacjonarne

Zajęcia odbywają się tylko w weekendy (sobota, niedziela), średnio 2 razy w miesiącu.

Studia niestacjonarne na odległość (e-learning)

Tylko około 4 obowiązkowych zjazdów w semestrze, w trakcie których odbywają się warsztaty, projekty, ćwiczenia i seminaria. Pozostałe zjazdy obejmują zajęcia nieobowiązkowe, czyli wykłady, z których materiały dostępne są dla studentów na internetowej platformie edukacyjnej Moodle. Materiały są publikowane jako pliki tekstowe i audiobooki. Pozwala to ograniczyć liczbę przyjazdów do Uczelni do minimum. Zaliczenia i egzaminy odbywają się w Uczelni podczas sesji.

PROJEKT DYPLOMOWY

Nasi studenci mają możliwość wyboru sposobu zakończenia studiów pomiędzy obroną tradycyjnej pracy dyplomowej lub praktycznego projektu dyplomowego.

Projekt dyplomowy to:

  • Wspólna praca zespołu od 2 do 4 studentów dyplomantów
  • Rozwiązywanie problemu biznesowego lub społecznego wg standardów PMI
  • Praca pod okiem doświadczonych mentorów

Kładziemy nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności i wykorzystanie narzędzi, które od razu po zajęciach student może zastosować w pracy zawodowej.

WARSZTATY I PROJEKTY

Prowadzimy studia o profilu praktycznym na kierunku Zarządzanie oraz Administracja, zarówno na studiach I stopnia (licencjackich) jak i II stopnia (magisterskich).

Połowa zajęć to warsztaty i projekty prowadzone przez praktyków biznesu na kierunku Zarządzanie i praktyków sądownictwa i administracji na kierunku Administracja. Zajęcia odbywają się w niewielkich, około 20 osobowych grupach. Umożliwia to zmierzenie się z realnymi sytuacjami biznesowymi, w tym również aktualnymi wyzwaniami w pracy zawodowej naszych studentów.

WYKŁADOWCY Z DOŚWIADCZENIEM PRAKTYCZNYM

W naszej Uczelni 55% wykładowców to praktycy biznesu – dyrektorzy i prezesi największych przedsiębiorstw w Polsce, właściciele firm consultingowych i reklamowych, a także radcy prawni, sędziowie i pracownicy urzędów oraz banków.

Partnerem merytorycznym naszej Uczelni w zakresie zajęć z zarządzania projektami i analizy biznesowej jest Management Training & Development Center. MT&DC od 20 lat oferuje zintegrowane programy szkoleń i certyfikacji z zakresu analizy biznesowej i zarządzania projektami (zarówno ,,Waterfall” jak i ,,Agile”), które powstały przy współpracy międzynarodowych partnerów: TwentyEighty Strategy Execution oraz George Washington University.

MT&DC posiada autoryzację: PMI® Global Registered Education Provider, IIBA® Endorsed Education Provider oraz certyfikat ISO 9001:2008.

ZAPLANUJ ŚCIEŻKĘ EDUKACJI

Wybierając studia podejmujesz decyzję, która będzie rzutować na całe Twoje życie. Właśnie dlatego w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu tak dużą uwagę poświęcamy przygotowaniu programów studiów zgodnych z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Dlatego możesz zaplanować ścieżkę edukacji wybierając spośród wielu specjalności różnych dla studiów I i II stopnia, zarówno na kierunku Zarządzanie jak i Administracja.

Możesz wybrać studia I stopnia na kierunku Zarządzanie o specjalności np. Psychologia biznesu, a następnie kontynuować naukę na II stopniu wybierając specjalność Coaching menedżerski lub Negocjacje w biznesie czy też Zarządzanie marką lub Zarządzanie windykacją należności. A nawet, jeśli zmieni się sytuacja na rynku pracy lub Twoje plany, możesz wybrać Zarządzanie projektami z elementami SCRUM / Agile czy też Bankowość i usługi finansowe.

Edukacja na każdym stopniu realizowana jest poprzez przedmioty kierunkowe i specjalnościowe. Przedmioty specjalnościowe realizowane na dwóch ostatnich semestrach studiów są zawsze poprzedzone wykładami i warsztatami kierunkowymi, która dają podstawę do wyboru specjalności.

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE

http://www.wszib.poznan.pl/studia/kierunek-zarzadzanie

Przedmioty kierunkowe na Zarządzaniu zapewnią Ci pełen pakiet wiedzy i kompetencji menedżerskich, które pomogą świadomie zdecydować o wyborze specjalności. Cztery przedmioty specjalnościowe realizowane na dwóch ostatnich semestrach studiów dopełnią Twojego wizerunku jako profesjonalisty w danej dziedzinie.

Specjalności do wyboru na studiach I stopnia (licencjackich):

 

Specjalności do wyboru na studiach II stopnia (magisterskich):

Specjalności na kierunku administracja

SPECJALNOŚCI NA KIERUNKU ADMINISTRACJA

http://www.wszib.poznan.pl/studia/kierunek-administracja

Przedmioty kierunkowe na Administracji zapewnią Ci pełen pakiet wiedzy i kompetencji odpowiednich dla pracownika administracji, które pomogą świadomie zdecydować o wyborze specjalności. Cztery przedmioty specjalnościowe realizowane na dwóch ostatnich semestrach studiów dopełnią Twojego wizerunku jako profesjonalisty w danej dziedzinie.

Specjalności do wyboru na studiach I stopnia (licencjackich):

Specjalności do wyboru na studiach II stopnia (magisterskich):

STUDIA PODYPLOMOWE  MANAGERSKIE

Studia podyplomowe pozwalają zdobyć nowe kompetencje i specjalistyczną wiedzę. Trwają 1 rok (2 semestry) i można je podjąć po dowolnych studiach licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele (średnio 1 weekend w miesiącu) i prowadzone są przez liderów biznesu i praktyków administracji.

Studia podyplomowe w naszej ofercie:

DLACZEGO WSZIB W POZNANIU

Nasza Uczelnia kreatywnie zareagowała na zagrożenie epidemiczne.

Korzystając z dostępnych w Uczelni technologii w ciągu 2 dni od zawieszenia zajęć stacjonarnych wprowadzono 100 % zajęć w formacie wideokonferencji.

Podczas wszystkich zajęć prowadzonych online na żywo zapewnione było wsparcie techniczne dla studentów i wykładowców.

Zajęcia prowadzone były zgodnie z planem z początku semestru, bez opóźnień i odrabiania zajęć.

Zakończenie roku i egzaminy dyplomowe odbyły na przełomie czerwca i lipca, zgodnie z harmonogramem roku akademickiego sprzed epidemii.

Zobacz opinie studentów i wykładowców na Facebooku WSZiB w Poznaniu 

Facebook WSZIB w Poznaniu

  • pierwsza prywatna uczelnia w Wielkopolsce
  • 29 lat istnienia
  • 39 tys. absolwentów
  • 10 min pieszo od dworca PKP i PKS
  • 100 bezpłatnych, monitorowanych miejsc parkingowych bezpośrednio przy budynku Uczelni
  • wszystkie zajęcia w jednym budynku
  • gwarancja stałego czesnego
  • rozkładając płatność na raty płacisz zawsze tyle samo
  • studia podyplomowe po licencjacie
  • przyjazne Centrum Obsługi Studenta i Dziekanat
  • bezpłatne Biuro Prawne dla studentów
  • Coach i Doradca Zawodowy w Akademickim Biurze Karier
  • studentom przenoszącym się z innych uczelni zapewniamy przyjazny sposób dopasowania do naszych programów studiów
  • studia magisterskie po każdym licencjacie bez różnic programowych

rekrutacja

Zasady rekrutacji

ZASADY REKRUTACJI

Ze strony https://www.wszib.poznan.pl/dokumenty-rekrutacyjne pobierz dokumenty rekrutacyjne, zapoznaj się z nimi, wydrukuj i wypełnij.

Przygotuj pozostałe dokumenty:

  • świadectwo dojrzałości (kandydaci na studia I stopnia)
  • dyplom ukończenia studiów wyższych (kandydaci na studia II stopnia lub podyplomowe)
  • 2 aktualne fotografie (zgodne z wymogami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych)
  • dowód osobisty lub paszport do okazania w Biurze Rekrutacji w celu potwierdzenia danych kandydata podczas składania dokumentów, a w przypadku wysłania dokumentów pocztą – podczas pierwszej wizyty w Uczelni
  • potwierdzenie wpłaty opłaty wpisowej

Dokumenty dostarcz osobiście lub pocztą do Uczelni: ul. Robocza 4, 61-538 Poznań, Biuro Rekrutacji  

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłaty

OPŁATY

Wysokości opłat za studia niestacjonarne i niestacjonarne na odległość są takie same. Rozkładając płatność na raty płacisz zawsze tyle samo.

Opłata wpisowa

  • Maj 0 zł
  • Czerwiec 0 zł
  • Lipiec 0 zł
  • Sierpień 85 zł
  • Wrzesień 85 zł

Czesne

Wysokości opłat za studia niestacjonarne i niestacjonarne na odległość są takie same, a rozkładając płatność na raty płacisz zawsze tyle samo

Zarządzanie I stopnia (licencjackie)

  • I rok 5700 zł
  • II rok 5700 zł
  • III rok 5700 zł

Zarządzanie II stopnia (magisterskie)

  • I rok 5700 zł
  • II rok 6000 zł

Administracja I stopnia (licencjackie)

  • I rok 4800 zł
  • II rok 5400 zł
  • III rok 5400 zł

Administracja II stopnia (magisterskie)

  • I rok 5400 zł
  • II rok 5700 zł

Studia podyplomowe

  • Kadry i płace 4700 zł
  • Administracja finansowa i kontrola skarbowa 4700 zł
  • Zarządzanie w ochronie zdrowia 4850 zł
  • Lean Management 5000 zł
  • e-commerce – sprzedaż internetowa 5000 zł
  • Zarządzanie projektami z certyfikatem PMI® Global R.E.P. 5200 zł
  • SAP® S/4 HANA – efektywne zarządzanie biznesem 5900 zł

Studiuj rodzinnie

Otrzymasz specjalny rabat w wysokości 125 zł co semestr! Dowiedz się więcej dzwoniąc do Biura Rekrutacji.

Galeria zdjęć

Kontakt

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Biuro Rekrutacji
Robocza 4, pokój nr 3
61-538 Poznań

Godziny otwarcia:
wtorek-czwartek 9.00-16.00
piątek-sobota 9.00-18.00

T: 61 835 15 11
M: 601 305 212
E: rekrutacja@wszib.com.pl